Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Ostatnie spotkanie z dziećmi przed zamknięciem szkół

Ostatnie spotkanie z dziećmi przed zamknięciem szkół

06.11.2020 roku, czyli ostatniego dnia przed zamknięciem szkół, udało nam się spotkać z dziećmi ze Szkoły Podstawowej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Bornem Sulinowie.

Na zajęciach poruszany był temat funkcji lasu, jego wpływu na społeczeństwo oraz zasad zachowania się w lesie. Jednak głównym tematem, który sami uczniowie musieli odgadnąć poprzez rozwiązanie rebusu była BUDOWA WARSTWOWA LASU. Na początku omówiliśmy aspekty merytoryczne, gdzie dzieci pokazały swoją bogatą wiedzę na ten temat.

 Później zajęcia przerodziły się w formę nauki poprzez zabawę. Najpierw uczniowie dostali rysunek do pokolorowania i wpisania w wyznaczonych miejscach odpowiednich nazw warstw lasu. Następnie dzieci oraz Pani losowali karteczki na których było np. zwierzę, roślina, drzewo. Musieli zdecydować w jakiej warstwie lasu dany gatunek się znajduje. Gdy każdy odnalazł już swoją warstwę, przyszedł czas na zdjęcie: dzieci będące w runie leśnym kucały, w podszycie stały a znajdujące się w koronach drzew stały i wyciągały rączki w górę.

Następnie dzieci wysłuchały kilku zagadek w formie wierszy, a po udzieleniu odpowiedzi dostały odpowiedź w postaci zdjęcia.

W nagrodę za właściwe udzielenie odpowiedzi, piękną postawę i żywe uczestniczenie w zajęciach uczniowie dostali upominki.

Nadleśnictwo Borne Sulinowo pragnie podziękować szkole za możliwość przeprowadzenia zajęć w tych trudnych czasach. Liczymy, że już niedługo znowu będziemy mogli spotkać się w takiej formie.